niedziela, 7 lipca 2019

4 pytania.Do roznych takich testow na osobowosc odnosze sie z daleko idaca ostroznoscia, ale ten akurat do mnie przemawia. W moim przypadku wszystko sie zgodzilo co do joty. Pobawcie sie i Wy.

 

Wystarczą tylko 4 pytania, aby określić Twój typ osobowości. Koncepcja Junga sprawdza się do dziś


Wskaźnik Myers-Briggs to test psychologiczny, który jest rozszerzeniem koncepcji Carla Junga. Jego celem jest określenie typu osobowości, a kreatorki testu uważały, że ludzi można podzielić na 16 typów.
Odpowiadając na 4 krótkie pytania można zdefiniować główne cechy, bazując na czterech wymiarach ludzkiego zachowania. Test psychologiczny odnosi się do naszych umiejętności poznawczych, obserwacji, intuicji i otwartości wobec innych ludzi.
Niektóre firmy do dziś stosują ten wskaźnik, by określić potencjalną decyzję o rozwoju kariery. Warto także pamiętać, że ludzie zmieniają swoje preferencje, więc określony typ może się zmienić w przyszłości. Poniżej znajdziesz test psychologiczny.

1. Tydzień ciągnął się w nieskończoność. Był nie tylko wyczerpujący, ale także frustrujący. Jak w takim razie zamierzasz spędzić weekend?

 • Zadzwonię do przyjaciół i zapytam o ich plany. Podobno w okolicy jest nowa restauracja, do której możemy się wybrać. E
 • Zostanę w domi i będę oglądać ulubione seriale. Pewnie wyłączę telefon żeby nikt mi nie przeszkadzał. Poczytam książkę i wezmę długą kąpiel. I

2. Który opis bardziej pasuje do ciebie?

 • Najważniejsze jest to, co dzieje się tu i teraz. Zwracam uwagę na szczegóły i wolę twarde fakty. S
 • Fakty są nudne. Uwielbiam marzyć i zdecydowanie opieram się na intuicji. N

3. Rywal twojego szefa stara się zrekrutować cię do swojej firmy. Masz wątpliwości, bo choć proponowane wynagrodzenie jest wyższe, nie chcesz zostawić kolegów. Oprócz tego wiesz, że niedługo dostaniesz awans. Jaką podejmiesz decyzję?

 • Zawsze staram się podążać za sercem, więc i tym razem posłucham impulsu. F
 • Przeanalizuję wszystkie fakty. Zrobię listę wad i zalet, by rozważyć argumenty. Nie podejmuję pochopnych decyzji. T

 4. Pozostało 2 godziny do ślubu przyjaciół. Jak idą przygotowania?

 • Już miesiąc temu prawie wszystko było gotowe. Teraz tylko dopinam poszczególne sprawy na ostatni guzik. J
 • Najlepsze rzeczy dzieją się spontanicznie! Wiem jedno, będę się świetnie bawić. P

Sprawdź co o twojej osobowości mówi wskaźnik Myers-Briggs:

ESTJ – menadżer

Lubisz mieć porządek. Jesteś osobą praktyczną i zorganizowaną. Patrzysz trzeźwo i powołujesz się jedynie na fakty. Pragniesz, by inni ludzie byli przekonani o słuszności twojego zdania. Nigdy nie zapominasz o swoich bliskich i zawsze okazujesz im miłość, lubisz także poznawać nowe osoby i jesteś bardzo komunikatywny.

ENTJ – dowódca

Życie to walka, często ekstremalna. Dzięki temu lepiej poznajesz siebie i innych. Lubisz ryzyko, a odwaga inspiruje cię do podejmowania nowych działań. Potrafisz ocenić swoje mocne i słabe strony. Jesteś otwarty na nowości i myślisz pozytywnie.

ESFJ – nauczyciel

Bardzo dobrze dogadujesz się z innymi i jesteś duszą towarzystwa. Jesteś uprzejmy, troskliwy i zawsze gotowy do pomocy, nawet jeśli musisz poświęcić swoje osobiste przyjemności. Jednocześnie jesteś bardzo niezależny i jedyne czego oczekujesz od innych to wsparcie emocjonalne.

ESTP – zdobywca

Swoje cele osiągasz wszelkimi możliwymi sposobami. Nie zważasz na środki, nawet jeśli oznaczają przymus. Zawsze trzymasz się planu i nie znosisz zależności ani kompromisu. Jesteś urodzonym wojownikiem, który zawsze obiektywnie potrafi ocenić sytuację.

ENFJ – mentor

Jesteś emocjonalny i zawsze rozgadany. Dużo gestykulujesz i cechuje cię wyjątkowa empatia, dostrzegasz w ludziach wszystkie emocje. Bywasz zazdrosny i nieufny, ale zazwyczaj jesteś gotowy na nadchodzące wydarzenia z wyprzedzeniem.ENTP – wynalazca
Po prostu generator pomysłów. Zawsze starasz się stworzyć coś wyjątkowego i łatwo się dostosowujesz do nowych sytuacji. Nie masz problemów ze zmianą otoczenia, bo nie są ci one straszne. Nie lubisz rutyny i często wprowadzasz urozmaicenia, by nigdy się nie nudzić. Potrafisz także przekazywać swoje pomysły innym i wcielać je w życie.

ESFP – polityk

Doskonale oceniasz możliwości otoczenia i potrafisz manipulować ludźmi. W życiu kierujesz się przede wszystkim własnym interesem. Starasz się jednak stwarzać pozory osoby prostej. Nie lubisz tracić czasu i zawsze oczekujesz szybkich wyników.

ENFP – mistrz

Jesteś energiczny i ciekawski, masz niezwykłe umiejętności twórcze. Jesteś doskonały w kontaktach z innymi i lubisz nowe osoby, ale również doskonale czujesz się we własnym towarzystwie. Masz bogatą wyobraźnię i jesteś inteligentny. Nie przerażają cię zmiany, bo zawsze potrafisz zachować harmonię i posiadasz różnorodne umiejętności.


ENTP – wynalazca

Po prostu generator pomysłów. Zawsze starasz się stworzyć coś wyjątkowego i łatwo się dostosowujesz do nowych sytuacji. Nie masz problemów ze zmianą otoczenia, bo nie są ci one straszne. Nie lubisz rutyny i często wprowadzasz urozmaicenia, by nigdy się nie nudzić. Potrafisz także przekazywać swoje pomysły innym i wcielać je w życie.

INFP – uzdrowiciel

Twoja wewnętrzna harmonia zawsze jest na pierwszym miejscu. Bardzo skupiasz się na swoim wnętrzu i jesteś w stanie przewidzieć różne wydarzenia i doskonale rozumiesz ludzi. Zawsze dobrze się potrafisz dopasować, a jednocześnie często tracisz czas i poczucie rzeczywistości.

ISFP – kompozytor

Znajdujesz radość w małych rzeczach, by łatwiej znosić nudę i monotonię. Chcesz się czuć potrzebny i zawsze pomagasz innym starając się nie naruszać ich prywatności. Nienawidzisz konfliktów i zawsze starasz się rozwiązać je z uśmiechem. Jesteś praktyczny, troskliwy, niezawodny i akceptujesz świat takim, jaki jest.

INTP – architekt

Niezły z ciebie filozof. Zawsze szukasz spokoju i komfortu, nie lubisz zbyt wielkiej ekspresji. Decyzje podejmujesz niezwykle ostrożnie. Szukasz połączenia między teraźniejszością, przyszłością i przeszłością. Jesteś osobą wrażliwą i nie lubisz zmian, dlatego często się stresujesz.

INFJ – doradca

Doskonale wyczuwasz emocje innych i świetnie je rozumiesz. Łatwo identyfikujesz nastroje innych i dostrzegasz ich mocne strony, dlatego ludzie często zwracają się do ciebie o poradę. Jednak jako osoba, jesteś bardzo wrażliwy, a intuicja jest twoją siłą napędową. Nigdy nie przestajesz się uczyć i samodoskonalenie jest twoim priorytetem.

INTJ – inspiracja

Masz bardzo bogate wnętrze, skąd czerpiesz niezwykłe pomysły. Uwielbiasz doskonałość i wszystko chcesz naprawiać. Masz jednak trudności w kontaktach z innymi, często nieświadomie ich odpychając, by pokazać swoją niezależność. Doskonale potrafisz ustalać priorytety i ufasz sobie.

ISFJ – obrońca

Nienawidzisz fałszu i niepewności. Nie lubisz obcych ludzi i trzymasz się od nich z daleka. Z kolei dla swoich bliskich jesteś w stanie zrobić wszystko. Jesteś ostrożny w słowach i w czynach.

ISTP – złota rączka

Cechuje cię techniczny umysł i nigdy nie spieszysz się z podejmowaniem decyzji. Na wszystko patrzysz obiektywnie i szukasz konkretów. Zawsze przestrzegasz terminów i jesteś punktualny. Unikasz niekomfortowych sytuacji, choć jesteś osobą bardzo otwartą.

ISTJ – inspektor

Przemyślane decyzje sprawiają, że jesteś osoba bardzo odpowiedzialną. Jesteś godny zaufania i zawsze analizujesz sprawy pod różnym kątem, by mieć odpowiedni pogląd. Interesuje cię jedynie ostateczny wynik, żyjesz tu i teraz. Lubisz ład i porządek w każdej sferze życia.

Zrodelko: Nauka jest niesamowita

26 komentarzy:

 1. zrobilam test i sie okazalo ze odpowiedz absolutnie do mnie nie pasuje ale za to inne odpowiedzi conajmniej 6 sie zgadzaja co do joty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Większość pytań już mnie nie dotyczy, więc raczej etap końcowy to kula w płot. Dalej nie wiem jaka jestem...buuuu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic o mnie nie pasuje w zasadzi.
  Na pierwsze nie jestem w stanie odpowiedzieć inaczej niż "co to jest weekend?". Dla mnie to normalny czas pracy ;)
  Co do drugiego jestem mieszanka obu.
  W pytanie o zmianę pracy nie jestem w stanie się wpasować - sama bowiem jestem swoim szefem i jedynym pracownikiem :)
  Za to w ostatnim - oczywiście że zostawię wszystko na ostatnią chwilę, ale absolutnie nie wiem, czy będę się dobrze bawić - zawsze w takich sytuacjach boję się, że coś schrzanię :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. z pięć typów do mnie pasuje ))) albo i więcej ...
  zakładam, że to prawidłowe, bo człowiek raczej skomplikowaną naturą jest.
  choć generalnie mendowatą, egoistyczną i prymitywną obuchachacha

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobne testy stanowiły kiedyś moją rozrywkę. Nie traktowałam ich jako wyrocznię, ale nie stroniłam. Minęły lata... podejmę się testu proponowanego przez Ciebie. :)
  Już widzę problem w pytaniu pierwszym – brak odpowiedzi nr trzy, bo żadnej z tych rzeczy nie robiłam nigdy po frustrującym dniu pracy. Siedzenie w domu odpadało, na spotkania nie miałam ochoty, bo potrzebowałam uspokoić się na łonie natury. I co teraz?
  Punkt drugi rozbiłabym na więcej odpowiedzi, bo nie znoszę "tu i teraz", ale liczą się dla mnie fakty. Nie mogę tej odpowiedzi zaznaczyć jednomyślnie. Znowu pozostawiam punkt bez żadnego wyboru.
  Pytanie trzecie nie zawiera również mojej odpowiedzi. Umówiłabym się na spotkanie z szefem-konkurentem i dowiedziałabym się ile ewentualnie będę zarabiać. A potem poszłabym do swojego szefa i powiedziałabym ile mi zaproponowano i albo się dogadamy, albo odchodzę do konkurencji.
  Podobnie czwarte pytanie, nie wiem co wybrać, bo do ślubu (swojego i cudzego) przygotowywałam się w dniu ślubu albo w przeddzień i wszystko działo się spontanicznie, ale nigdy nie zakładam, że będę się świetnie bawić, bo nie lubię tej imprezy.
  No i nic mi z tego nie wyszło. ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety ISTJ, ale mnie z tym dobrze, choć zbyt mało rozrywkowa jestem- chyba.
  Najzabawniejsze, że wszyscy są przekonani, że większość decyzji podejmuję bez zastanowienia, ale ja mam zdolność b.szybkiego myślenia, "przetwarzam na bieżąco" gdy rozmówca mówi.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na wiekszosc pytan moge dac odpowiedz tylko z powietrza a nie praktyki i nie wiadomo czy podobnie zachowalabym sie gdyby doszlo do tych sytuacji w zyciu.
  Poza tym przegladajac poszczegolne typy widze ze jestem kilkoma naraz, ze mam cechy kilku. I jak to pogodzic z nauka?
  Co oznaczaja te ISTJ itp. przy kazdym?

  OdpowiedzUsuń
 8. A mnie sie test bardzo podoba mimo ze nie pracuje i dla mnie wtorek czy czwartek to tez weekend, bo zdaje sobie sprawe z faktu (tak kocham fakty;) ze test zostal przygotowany nie z mysla o mnie ale o szeroko pojetej ludzkosci.
  Odrobina wyobrazni w odpowiadaniiu na pytania nie zaszkodzi.
  Wiadomo, ze nikt jako jednostka nie jest idealnie jednym typem wyroznionym w tesciee, to byloby za proste. Podobnie jak ze znakami zodiaku czlowiek jest mieszanka wszystkiego po trochu ale jednak pewne cechy dominuja.
  I mnie sie ten test jak najbardziej zgadza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powtarzalam test i nic z tych liter nie moge do siebie zaliczyc (wychodzi mi wciaz ISTJ inspektor ) a przeciez z innych tez duzo cech jest moich. Czy ja wiem czy tak bym siebie okreslila?
   Albo brakuje mi alfabetu albo mam za duzo cech.

   Usuń
 9. A mnie wyszlo cos innego, podobnego do tego o czym pisze niemieckie Lustro https://www.spiegel.de/gesundheit/diagnose/giftige-raupen-eichenprozessionsspinner-bedroht-deutschland-a-1275605.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi wyszedł "obrońca". Ewentualnie mogę się nie za bardzo zgodzić z ostatnim zdaniem,ale i reakcja zależy od emocji w danej chwili.
  Zdrowiej i miłego popołudnia:)

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie wyszedł INFJ .Część się zgadza część nie.Ale też odpowiedzi testu nie całkiej do mnie pasują na 100 procent .Ale bawiąc się coś wybrać musiałam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie czytam
  Chce wiedzieć
  Co u Ciebie!!??

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi wyszła złota rączka haha! Super takie pytanka! Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wybaczcie, że nie odpowiadam indywidualnie, ale źle się piszę z telefonu. Czuję się dobrze, a jutro mam to straszliwie specjalistyczne badanie. Mam nadzieję, że w środę wypuszcza mnie że szpitala.

  OdpowiedzUsuń
 15. O rany jesteś w szpitalu? Trzymaj się.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jestem zlota raczka :-)))
  W sumie to wiedzialam, ale tez chyba jakies inne cechy mam.

  OdpowiedzUsuń
 17. INTJ. Bo ja wiem?... I tak, i nie...

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie wyszedł inspektor i coś w tym jest.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dlaczego ten post pokazał mi się dopiero dziś??? Rozwiązałam, ale brakuje mi pośrednich odpowiedzi na pytania. 😄😘

  OdpowiedzUsuń
 20. Ach te testy... Zawsze coś mozna dopasować.

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie mam cierpliwości do testów. Jesteś w domu?

  OdpowiedzUsuń
 22. Odpowiedzi
  1. Acha. Od polnocy zapraszam na blog, bedzie ciekawie. ;)

   Usuń
  2. W nocy to się śpi, a nie bloguje!

   Usuń
  3. Napisalam OD, wiec mozna czytac tez rano. :)

   Usuń

Chcesz pogadac? Zamieniam sie w sluch.